• banner kowalski 102
  • banner kowalski 103
  • banner kowalski 104
  • banner kowalski 105
  • kowalski szkolka111
  • kowalski szkolka112
  • kowalski-1111
  • kowalski10023

Sadzonki czerwonej porzeczki

Czerwona porzeczka to owoc niezwykle uniwersalny i łatwy w pielęgnacji. Do jej olbrzymich zalet należy bogactwo witaminy C oraz żelaza. Na sadzonki czerwonej porzeczki każdego roku panuje popyt nie tylko w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, ale  także w prężnie działających sklepach internetowych, z powodzeniem sprzedających nie tylko sadzonki porzeczek. Czerwona porzeczka jest do tego stopnia prostą w pielęgnacji rośliną, iż można ją bez problemu posiadać i doglądać we własnym ogrodzie.

Red currant

Tanie sadzonki red currant robią od wielu lat prawdziwą furorę w Anglii. Wielu Anglików wręcz kocha wino porzeczkowe wytwarzane klasyczną, polską metodą. Znaleźliśmy właśnie jeszcze jeden punkt wspólny Polaków oraz mieszkańców Wysp.

Rovada

Porzeczkowe sadzonki rovada cieszą się popularnością we Francji, Polacy także kupują je coraz chętniej. Dla wielu Francuzów w pierwszej kolejności traktuje porzeczkę jako krzew typowo ozdobny. Może to dlatego, że tamtejsze wina tradycyjnie wytwarza się z surowców o nieco wyższym prestiżu?

Rolan

Sadzonki rolan warto kupować wczesną wiosną, by zasadzić je w ogrodzie lub przy domu jeszcze przed nadejściem sezonu. Zasadzenie krzewu porzeczkowego w ogrodzie zajmuje zaledwie kilka chwil. Zazwyczaj znajduje się miejsce tuż przy ogrodzeniu. Komu z nas porzeczki nie kojarzą się z beztroskim okresem dzieciństwa?

Losan

Ekologiczne sadzonki losan są odporne na różne wahania temperatur, wytrzymują wiosenne mrozy. Wspaniale odnajdują się także w sytuacjach nadmiernego nawilgocenia ziemi, w czasie padających obficie deszczy. Można więc bez obaw sadzić je na nieco bardziej wilgotnych terenach.

Jonkher van tets

Tanie i łatwe w pielęgnacji sadzonki jonkheer van tets w Holandii robią prawdziwą furorę. Porzeczki tego gatunku idealnie nadają się na wszelkiego rodzaju przeciery, kisiele oraz galaretki. W postaci wina także zdają egzamin.