• banner kowalski 102
  • banner kowalski 103
  • banner kowalski 104
  • banner kowalski 105
  • kowalski szkolka111
  • kowalski szkolka112
  • kowalski-1111
  • kowalski10023

Czarna porzeczka

Nasze doświadczone gospodarstwo szkółkarskie posiada spełniające najwyższe standardy czystości odmianowej i zdrowotnej gatunki porzeczki czerwonej i czarnej. Liczne zdrowotne właściwości czarnej porzeczki wpływają na to, iż jest to jeden z najczęściej spotykanych krzewów w domowych ogrodach i sadach, ich nieskomplikowana uprawa oraz przystępna cena, skłaniają do zakupu sadzonki w zbliżającym się okresie sadzenia krzewów i drzew.

Zdrowotne właściwości czarnej porzeczki

Artretyzm, reumatyzm czy infekcje górnych dróg oddechowych - w medycynie ludowej właśnie takie zastosowanie znajdowała wielokrotnie czarna porzeczka. Właściwości soku z czarnej porzeczki są nieocenione przy minimalizowaniu skutków migreny oraz przy problemach żołądkowo-jelitowych. Z zakupionych w naszej szkółce sadzonek właściciele sadów towarowych, na pewno będą w pełni zadowoleni, ponieważ sprzedawane u nas odmiany są odporne na choroby i nie wymagają wielu dodatkowych prac, związanych z ich uprawą, a cena za sadzonki tego krzewu jest zachęcająca.

Czarna porzeczka sadzonki

Czarna porzeczka jest idealnym krzewem do sadu, jej pielęgnacja jest niezwykle prosta. Oferta naszej szkółki to nie tylko czarna porzeczka, sadzonki tego krzewu znajdziemy też w odmianie czerwonej, posiadającej równie rozległe właściwości i zalety spożywania. Jej uprawa i odporność na choroby jest podobna jak w przypadku czarnej odmiany. Jeżeli chodzi o krzewy owocowe takie jak czarna porzeczka, uprawa odbywa się w naszej szkółce na ziemiach klasy IIIa. Doskonale wiemy, w jakich warunkach musi wzrastać sadzonka, by czarna porzeczka spełniała najwyższe standardy jakości. Jeśli interesuje Państwa najwyższej klasy krzew czarna porzeczka, odmiany o uznanej renomie oferuje nasza szkółka będąca pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie.